Ośrodek Kultury Gminy Lubin

KONKURS NA NAJPIĘKNIEJSZY WIENIEC DOŻYNKOWY

Zapraszamy do tegorocznej edycji Konkursu Gminnego na NAJPIĘKNIEJSZY WIENIEC DOŻYNKOWY. Konkurs adresowany jest do mieszkańców sołectw naszej gminy. Zgłaszać można jedynie wieńce, które formą i użytymi materiałami nawiązują do polskich tradycji wieńców dożynkowych. Wieniec nie może przekraczać rozmiarów: wysokość maksymalna 180 cm, szerokość u podstawy i na całej wysokości średnica nie może być większa niż 150 cm. Nie może również zawierać elementów plastiku, styropianu, tworzywa sztucznego, a konstrukcja musi umożliwiać jego niesienie w korowodzie dożynkowym. Ważną zmianą w tegorocznym regulaminie konkursu jest, aby wieniec  nawiązywał tematyką do obchodzonego w tym roku 100-lecia odzyskania przez Polskę niepodległości.

Termin zgłoszenia wieńca upływa 20.08.2018 r. o godz. 15:00. Zgłoszenie na karcie dołączonej do regulaminu prosimy kierować na adres e-mail: sekretariat@okgminalubin.pl lub osobiście w siedzibie Ośrodka Kultury Gminy Lubin, ul. Księcia Ludwika I 3 w Lubinie.

Termin i miejsce dostarczenia wieńca: 25.08.2018 r. godz. 11:30 – boisko w Gorzycy.

Rozstrzygnięcie konkursu: 25.08.2018 r. godz. 12:00 – boisko w Gorzycy.

Szczegółowe informacje w regulaminie.

Do pobrania: Regulamin i Karta zgłoszeniowa

Zapraszamy do udziału.