Ośrodek Kultury Gminy Lubin

Koniczynki i Leśne Echo – wyróżnione

Zespoły LEŚNE ECHO i KONICZYNKI (gr. dziecięca) z Ośrodka Kultury Gminy Lubin zaprezentowały się 14 stycznia 2017 r na  IX Festiwalu Kolęd i Pastorałek w Siedliskach. Do konkursu zgłosiło się 75 podmiotów wykonawczych (zespołów i solistów we wszystkich kategoriach), głównie z terenu Dolnego Śląska.

Zespół wokalny  LEŚNE ECHO  z Raszówki wystąpił w kategorii  zespoły folklorystyczne  i zaprezentował dwa utwory „Niech brzmią głosy” oraz „Śliczna panienka”. Spośród 13 zespołów w swojej kategorii zdobył wyróżnienie.

Zespół Folklorystyczny  KONICZYNKI z Miłoradzic wystąpiły w kategorii zespoły do 12 lat. KONICZYNKI zaśpiewały dwa utwory: ,,Świeć gwiazdeczko” oraz ,,Gore Gwiazda” zdobywając w swojej kategorii wyróżnienie spośród 6 zespołów.

Organizatorem festiwalu był GOKiS w Miłkowicach.