Ośrodek Kultury Gminy Lubin

KONCERT NOWOROCZNY – GALERIA ZDJĘĆ

Wspólny śpiew daje radość, poczucie wspólnoty i łączy, a Gmina Lubin  jest wyjątkowo rozśpiewaną gminą. Po raz pierwszy, z okazji Nowego Roku, Ośrodek Kultury Gminy Lubin zorganizował koncert, na którym zaprezentowało się dziewięć zespołów, w których grają i śpiewają mieszkańcy Gminy Lubin.

W piątkowe popołudnie 5 stycznia 2018 r., na świetlicy wiejskiej w Oborze, spotkały się zespoły należące do Ośrodka Kultury Gminy Lubin, na Koncercie Noworocznym. Ta nowa inicjatywa, mająca na celu przedłużenie magii mijających świąt, okazała się ogromnym sukcesem. Zgromadzona publiczność, wśród której nie zabrakło wójta gminy Lubin Tadeusza Kielana, skarbnik gminy Marzeny Kosydor, a także radnych i sołtysów wsi, mogła nie tylko wysłuchać ale również wziąć czynny udział w śpiewaniu znanych kolęd i utworów świątecznych. Repertuar wykonywanych melodii i magiczna scenografia nawiązująca do charakteru spotkania, sprawiły, że przez dwie godziny można było poczuć ciepło mijających świąt i jedność ze wszystkimi zgromadzonymi uczestnikami spotkania.

Na scenie zaprezentowały się zespoły współpracujące z OKGL: LEJDIS, STUDIO PIOSENKI ŁAŁ, LEŚNE ECHO, ZACHĘTA, KONICZYNKI, LUBIN, ISKRA, JARZĘBINA, SIEDLECKA NUTA.

Wiele utworów publiczność śpiewała razem z zespołami, na koniec wszyscy wspólnie zaśpiewali utwór z repertuaru „Czerwonych Gitar” – „Jest taki dzień”.

– Niech będzie głośno wszędzie, że ta gmina nasza kochana, jest tak rozśpiewana – mówił z nieukrywaną radością Tadeusz Kielan, wójt Gminy Lubin – Podziwiam członków zespołów, bo wiem ile pracy i wysiłku kosztuje rozwijanie tej pasji. Dziękuje wszystkim z całego serca, za ten ogrom wzruszeń. Koncert Noworoczny to także duży sukces organizacyjny, za który dziękuję dyrekcji i pracownikom Ośrodka Kultury. Wszystkim życzę zdrowia, wytrwałości i wielu sukcesów w 2018 roku.

/SR/WW/MK/