Ośrodek Kultury Gminy Lubin

KONCERT NOWOROCZNY

Z okazji Nowego Roku, Ośrodek Kultury Gminy Lubin zorganizował koncert,  prezentujący  12 zespołów, w których grają i śpiewają mieszkańcy Gminy Lubin.

W niedzielne popołudnie w świetlicy wiejskiej w Osieku, wypełnionej do ostatniego miejsca Koncert Noworoczny tradycyjnie otworzył kalendarz imprez kulturalnych  w gminie Lubin. Niezwykłą atmosferę starsi i młodsi wykonawcy stworzyli nie tylko poprzez piękne interpretacje znanych kolęd i pastorałek, ale również przybliżając tradycje ludowego obrzędu kolędowania. Publiczność, mogła nie tylko wysłuchać ale również wziąć czynny udział w śpiewaniu znanych kolęd i utworów świątecznych. Repertuar wykonywanych melodii i magiczna scenografia  oraz przepiękne stroje nawiązujące do charakteru spotkania, sprawiły, że można było poczuć ciepło mijających świąt.

Na scenie zaprezentowały się zespoły: LEJDIS, LEŚNE ECHO, ZACHĘTA, KONICZYNKI, LUBIN, SIEDLECKA NUTA, MŁODZIEŻOWA ORKIESTRA DĘTA, TEATR TAŃCA, OSIECZANKI, ROZŚPIEWANE PASTUSZKI, CHÓR VIA MUSICA I OLIWIA STEFANOWSKA.