Ośrodek Kultury Gminy Lubin

KOŁO GOSPODYŃ Z KRZECZYNA MAŁEGO

Koło swoją działalność rozpoczęło w 2008 roku. Panie aktywizują społeczność wsi poprzez współorganizację różnorodnych imprez okolicznościowych (Dzień Kobiet, Mikołajki, Piknik Rodzinny, Dożynki). Częste spotkania odbywają się w świetlicy wiejskiej w Krzeczynie Małym na różnego rodzaju zajęciach. Członkinie koła wykazują się dużymi zdolnościami kulinarnymi, o czym świadczą często zajmowane czołowe miejsca w gminnych konkursach kulinarnych.
Na VII Dolnośląskim Forum Kobiet w 2012 r. pod hasłem „Kobiecy Świat Sukcesów” zorganizowanym przez Ośrodek Doradztwa Rolniczego we Wrocławiu w konkursie na „Najciekawszą Kronikę KGW”, zajęły zaszczytne II miejsce w Województwie Dolnośląskim za barwnie i kolorowo prowadzoną kronikę.
Koło słynie również z pięknego rękodzieła – robótek szydełkowych, prezentowanych podczas Dni Kultury Gminnej i nie tylko.