Ośrodek Kultury Gminy Lubin

KOŁO GOSPODYŃ WIEJSKICH W CZERŃCU

Koło Gospodyń Wiejskich w Czerńcu powstało w grudniu 2018 roku i na podstawie przepisów ustawy  z 9 listopada 2018 r. o kołach gospodyń wiejskich i jest zarejestrowane w Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa,  co daje możliwość m.in. składania wniosków i pozyskiwania dotacji na cele statutowe.

Działamy głównie na „naszym podwórku”. Bierzemy udział w imprezach gminnych min. Tradycjach Bożonarodzeniowych, Wielkanocnych, Kapusty i Pieroga. Pomagamy w przygotowaniu dożynek wiejskich, sprzątamy świat.

Z powodzeniem zrealizowałyśmy projekt „Od dzieciaka do starszaka- razem bawimy się i uczymy”.

Koło Gospodyń Wiejskich w Czerniec cieszy się, że w całości projektu brało udział kilka pokoleń mieszkańców. W działania włączyły się także rodziny, które od niedawna mieszkają w Czerńcu. Projekt obejmował cztery główne zadania:

– remont wiat na boisku – zgodnie z przewodnim hasłem w prace zaangażowane były dzieci, młodzież,  ich rodzice oraz dziadkowie;

organizację Dnia Dziecka – śmiechom i zabawom nie było końca.  Konkursy, puszczanie baniek mydlanych i malowanie twarzy to tylko kilka z mnóstwa atrakcji;

– warsztaty szycia oraz wystawę fotografii – naszym głównym celem było poznanie historii i życia osób zamieszkałych we wsi Czerniec po II wojnie światowej. Na wystawie panie z Koła Gospodyń pierwszy raz zaprezentowały się w strojach, które same szyły.