Ośrodek Kultury Gminy Lubin

Koło Gospodyń Wiejskich w Zimnej Wodzie

Koło Gospodyń Wiejskich w Zimnej Wodzie

Koło Gospodyń Wiejskich w Zimnej Wodzie istnieje już od dawna, ale w obecnym kształcie działa dopiero od lat dwóch. Członkinie Koła z przyjemnością spotykają się ze sobą – łączą je przyjacielskie relacje, które pomagają skutecznie realizować podejmowane przez nie przedsięwzięcia. Członkinie Koła w taki sposób się przedstawiają:

„Działamy na terenie swojej miejscowości i dla swoich mieszkańców, wspólnie z Sołtysem i Radą Sołecką organizujemy różne imprezy, m.in. Dożynki, Mikołajki i Przywitanie Wakacji. Naszym wkładem w przygotowanie tych uroczystości jest przede wszystkim oprawa kulinarna – jest to nasza główna umiejętność, którą dzielimy się z mieszkańcami. Uczestniczymy także chętnie w konkursach organizowanych przez Gminny Ośrodek Kultury w Raszówce. W ten sposób prezentujemy swoje umiejętności kulinarne i dekoratorskie niejednokrotnie z dużym sukcesem. Obecnie w Kole działa sześć pań, głównie osób młodych, które chętnie wymieniają się sprawdzonymi przepisami kulinarnymi oraz umiejętnościami w tworzeniu przedmiotów z bibuły, czy papieru. Uczymy się także szydełkowania, co sprawia nam nieukrywaną przyjemność.

Spotkania Koła połączone są często z degustacją ciekawych, nowych potraw i przebiegają w koleżeńskiej atmosferze. Spotykamy się po to, żeby podtrzymywać tradycje regionów, z których pochodzą nasze rodziny, żeby zdobywać nowe doświadczenia i umiejętności, poznawać nowych ludzi, a przede wszystkim żeby wyjść z domu i zrobić coś dla innych, a tym samym zachęcić ich do działania i współpracy.”