Ośrodek Kultury Gminy Lubin

Kolędowanie w Miłoradzicach

Kolęda’2018 w Miłoradzicach 

Na progu Nowego Roku pełni nadziei na realizację własnych oczekiwań odbył się, 07.01.18 r. w świetlicy w Miłoradzicach, autorski koncert Marka Kilsowskiego – Kolędowanie’2018 z akcentem zbliżającego się święta Babci i Dziadka. 

Koncert przyniósł ogrom pozytywnych emocji wszystkim uczestnikom wydarzenia, od najmłodszych po seniorów. Oprawa muzyczna i aranżacja utworów połączona z przekazem, jakie niosą kolędy, stworzyły niepowtarzalny klimat spotkania w Miłoradzicach.

– Wspaniały koncert, cieszę się, że takim  kolędowaniem  może poszczycić się nasza Gmina, chce się go słuchać ponownie i pokazywać innym… – podkreślał wójt Gminy Lubin – Tadeusz Kielan, składając gratulacje pomysłodawcy zespołu „Pastuszki” z Gogołowic oraz życząc pomyślności w Nowym Roku wszystkim zgromadzonym.

Koordynatorem imprezy, jak co roku była wiceprzewodnicząca Rady Gminy Lubin – Sylwia Pęczkowicz-Kuduk. Życzyła wszystkim spokoju i miłości w Nowym Roku, a Babciom i Dziadkom – radości dnia codziennego i  szacunku wnuków.

Wśród zaprezentowanych utworów – jeden został zadedykowany osobom, które już odeszły. Ciepły i liryczny charakter jego interpretacji wzruszył słuchaczy.  Na koncert przybyło wielu mieszkańców okolicznych miejscowości. A także skarbnik Gminy Lubin – pani Marzena Kosydor oraz przedstawiciele Ośrodka Kultury Gminy Lubin.

– Przyznam, iż podjęcie decyzji o powyższej  imprezie, a w rezultacie jej realizacji zajęło nam tylko kilka dni. Wystarczyło zaangażowanie kilku osób: pań z Rady Parafialnej – Teresy Zjawin wraz z Wiolettą Piecuch, a także sołtysa wsi – Zdzisławy Rzempowskiej wraz z Radą Sołecką. Przepis na taką imprezę to ludzie dobrej woli, dla których relacje międzyludzkie są ponadczasowe – dodała Sylwia Pęczkowicz-Kuduk.

Wystąpili: Szef zespołu – Marek Klisowski. Dzieci: Nikola Polańska, Martyna Srebrniak, Roksana Polańska, Maja i Aleksnadra Klisowskie, Nikola Białkowska, Amelia Kościelniak. Dorośli: Emi Halilowic, Krzysztof Polański, Waldemar Klisowski, Adrian  Klisowski.

Wspomniany koncert można zobaczyć m.in. na: https://www.facebook.com/wioletta.piecuch/videos/1769255063149151/

/SP/MK/