Ośrodek Kultury Gminy Lubin

ISKRA” – ZESPÓŁ INSTRUMENTALNO – WOKALNY

Od początku instruktorem zespołu jest Anna Barszczyńska. Od listopada 2015 r. rozpoczęła się stała współpraca z instruktorem i nabór nowej grupy talentów. To zespół, w którego skład wchodzi  młodzież pracująca, studiująca, ucząca się w gimnazjum i szkołach podstawowych z różnych miejscowości naszej gminy. Dla członków zespołu ważne jest to, aby wciąż się rozwijać, szukać nowego repertuaru, ciekawych pomysłów na aranżacje piosenek. Gorące przyjęcie zespołu po koncertach z okazji Dnia Papieskiego w miejscowościach gminy Lubin było tylko potwierdzeniem, że zespół musi istnieć. Zespół prezentuje szeroki repertuar wokalny. W jego wykonaniu możemy usłyszeć utwory rozrywkowe np.: „Damą być” i poważne „Tu Es Petrus”.
W swoich występach, zespół wykorzystuje smyczkowe i perkusyjne instrumenty muzyczne. Zespół uczestniczy w wielu imprezach na terenie Dolnego Śląska. W grudniu 2013 r. zespół prezentował swoje zdolności wokalne we Francji odwiedzając zaprzyjaźnioną gminę Sathonay-Camp.