Ośrodek Kultury Gminy Lubin

GRUPA TEATRALNA „TEATR DLA WAS”

Grupa składa się z uczniów szkół podstawowych, gimnazjum oraz licealnych. Sukces młodych aktorów jest wynikiem wielkiej wytrwałości i pracy nad sobą. „Teatr dla Was” istnieje od 2007 r. Działa przy Ośrodku Kultury Gminy Lubin. Początkowo próby odbywały się w świetlicy w Raszówce, a od 2010 r. do dnia dzisiejszego w świetlicy wiejskiej w Osieku. Od początku kierownikiem artystycznym  jest pani Dorota Baryłkiewicz – reżyser teatralny. Twórcą scenografii do wszystkich spektakli jest pan Paweł Szydło. Młodzi aktorzy w swych spektaklach poruszają bliskie im problemy. Poprzez swoje widowiska starają się pobudzić widza do refleksji, „pokazują ludziom, jakimi mogliby być, jakimi pragnęliby być, choć nie mają na to odwagi,i jakimi są”. Dotychczasowe projekty to:

  • „TU MNIE NIE ZNAJDĄ” – przedstawienie aktorskie – 2008.
  • „MISS PIĘKNOŚCI” – teatr plastyczny – 2009.
  • „BAŚŃ O MILCZĄCYM SMOKU” – przedstawienie aktorskie, z elementami gry aktorskiej w masce – 2010.
  • „BAŚŃ O MIEDZIANEJ PANI”  – przedstawienie aktorskie z elementami animacji przedmiotu –
  • „KRÓL ŻAGLONOSY” to przedstawienie aktorskie z elementami teatru lalkowego – 2013.
  • „ZŁODZIEJ CZASU” –przedstawienie aktorskie z elementami animacji przedmiotu – 2014.
  • „BAJKA O SENNEJ NUTCE” to przedstawienie aktorskie z elementami teatru lalkowego – 2015.
  • „MAMA NIC” to spektakl w stylu tragifarsy, gatunek łączący elementy tragedii i komedii – 2016.
  • „DZIURA W NIEBIE” to spektakl na podstawie tekstu Markvald Andersen opracowany przez Bornholską Szkołę Dramatu – 2017.
  • „BURZA W TEATRZE” – przedstawienie aktorskie z elementami gry aktorskiej w masce – 2018.