Ośrodek Kultury Gminy Lubin

Grupa teatralna dorosłych „Teatr kulturka” z Raszówki

Grupa teatralna dorosłych „Teatr kulturka” z Raszówki

Grupa ta powstała w grudniu 2008 r. W skład 13-osobowego zespołu wchodzą pracownicy Gminnego Ośrodka Kultury w Raszówce, panie z Koła Gospodyń Wiejskich oraz chętni mieszkańcy Raszówki i okolic. Kierownikiem artystycznym zespołu jest doświadczony reżyser teatralny. W czerwcu 2009 r. odbyła się premiera spektaklu pt. „Król Bul” w reżyserii Doroty Baryłkiewicz, na podstawie bajki Katarzyny Lengren. W roku 2013 rozpoczęto projekt spektaklu pt. „Kapciuszek” – przedstawienie aktorskie połączone z teatrem lalkowym, który realizuje grupa 2-osobowa.

Tak o sobie mówią członkowie zespołu: „Grupę tworzą aktorzy amatorzy, którzy na co dzień zawodowo spełniają się na innych polach. Ale łączy nas wspólna pasja – którą możemy podzielić ze wszystkimi”.