Ośrodek Kultury Gminy Lubin

Gala rozdania nagród Anioły Kultury Gminy Lubin – opis imprezy

Dostrzegając ogromny potencjał utalentowanych w dziedzinie kultury mieszkańców gminy, w 2016 roku powstała nagroda Anioły Kultury Gminy Lubin. Stworzenie najważniejszej w dziedzinie kultury nagrody co roku powala na dotarcie do twórców, którzy często tworzą w zaciszu domowym.

Od 2016 roku plebiscyt wyłonił kilkadziesiąt osób, których twórczość nie była powszechnie znana. Uroczysta gala służy również corocznemu spotkaniu ludzi kultury, daje możliwość zetknięcia się z twórczością największych poetów i autorów piosenek. Co roku wszystkie zespoły artystyczne działające w gminie  interpretują twórczość wybitnych polskich artystów, podnosząc swój poziom artystyczny. Gali towarzyszą również koncerty gwiazd polskiej muzyki rozrywkowej. Dotychczas galę uświetniali: DUET DAWID SKRZYPCZAK & PAWEŁ LENATR, PLATEAU, RAZ DWA TRZY oraz KATARZYNA JAMRÓZ.