Ośrodek Kultury Gminy Lubin

FERIE Z OKGL ZA NAMI

Ferie z Ośrodkiem Kultury Gminy Lubin za sprawą wielu atrakcji jakie czekały na dzieci i młodzież naszej gminy minął niezwykle szybko. Ponad 130 dzieci skorzystało z oferty Ośrodka.

W świetlicach w Osieku, Oborze i Miłoradzicach odbyły się warsztaty plastyczne. Pod fachowym okiem Pani Małgorzaty Ryś dzieci realizowały swoje piękne projekty w technikach decoupage, ceramiki z wykorzystaniem materiałów przyrodniczych, tekstylnych i ekologicznych

Wybraliśmy się do Rybnicy Leśnej. Także i w tym roku  udał się wypad na saneczkowe szaleństwo. 33- osobowa grupa mogła podziwiać malownicze widoki a bezpieczny zjazd dla wszystkich uczestników korzystających z sanek gwarantował świetną zabawę.

W Kłopotowie dzieci tworzyły malownicze witraże, które zostały oprawione w kolorowe podkłady i osadzone w anty ramy.

W Wiercieniu zebrała się grupa filmowych zapaleńców i stworzyła po klatkowy film na podstawie wiersza J. Brzechwy „Abecadło”. Do tworzenia abecadła dzieci użyły plasteliny i specjalnej gliny. Powstały przefantastycznie zabawne literki, które potem zostały „przerobione” na po klatkowy film.

Do Zielonej Góry 27 osobowa grupa wybrała się do Parku Trampolin SKOKOLOCO – to istne szaleństwo dla tych wszystkich, którzy uwielbiają aktywnie spędzać czas. Nie było miejsca na nudę a kondycja naszych dzieci i młodzieży wprawiała instruktorów w zdumienie.

W Miłosnej i w Siedlcach podziwialiśmy kunszt aktorski w spektaklach ” Anaruk w Grenlandii ” oraz ” Przygody Ważniaka i spółki ” w wykonaniu grupy teatralnej ” Blaszany Bębenek „.

Dwa razy dzieci były w kinie Helios na filmach  ” Asteriks i Obeliks – Tajemnica Magicznego Wywaru „, oraz ” Ralph – demolka w Internecie „. Między seansami filmowymi dzieci mogły się wyszaleć w zabawach ruchowych  w parku zabaw AKUKU.

Uczestnicy zajęć, w atmosferze nauki i zabawy, spędzili miło czas, korzystając z naszych feryjnych propozycji.

Dziękujemy wszystkim uczestnikom za udział i miłą atmosferę .