Ośrodek Kultury Gminy Lubin

FERIE 2020 Z OŚRODKIEM KULTURY GMINY LUBIN ZA NAMI

Podczas tegorocznych ferii Ośrodek Kultury Gminy Lubin przygotował liczne atrakcje dla dzieci i młodzieży. Z niezwykle bogatej oferty skorzystało ponad 100 młodych mieszkańców gminy.

W warsztatach ceramicznych w świetlicach wiejskich w Pieszkowie oraz Liścu dzieci przygotowały ozdoby na Święta Wielkanocne oraz upominki walentynkowe. Warsztaty cieszyły się dużym zainteresowaniem, każdy z uczestników zdobył wiedzę na temat różnych rodzajów gliny, metod pracy, wykorzystywanych narzędzi, technik zdobniczych. Rezultat powstałych prac będzie można zobaczyć po ich wyschnięciu na przełomie marca i kwietnia, kiedy ruszy pracownia ceramiczna i powstałe prace będą wypalone w piecu ceramicznym, pozyskanym przez Ośrodek Kultury Gminy Lubin pod koniec ubiegłego roku.

Młodzi mieszkańcy gminy mogli uczestniczyć również w imprezach sportowych, w turnieju bowlingowym w Bowling Club w Lubinie oraz w turnieju warcabowym w na świetlicy wiejskiej w Oborze. Podczas imprezy bowlingowej dzieci zostały podzielone na 4 tory gdzie rywalizowały w kategorii chłopców i dziewcząt o najwyższą liczbę punktów. Oprócz śmiechu i mnóstwa pozytywnych emocji udzieliła się także rywalizacja. Każdy z uczestników chciał zdobyć jak największą liczbę punktów. Natomiast w trakcie turnieju w warcabach 100-polowych uczestnicy rozegrali między sobą dwie partie po 10 min. walcząc o cukierki. Zasada była jedna ile zbitych pionków tyle cukierków.

Podczas ferii można było zwiedzić wystawę „Gmina Lubin –wczoraj i dziś”, pójść do kina Helios na bajkę pt. „Gang Zwierzaków” oraz zobaczyć przedstawienie teatralne w CK Muza.

Niestety zima w tym roku nie dopisała i nie udało się jak co roku pojechać na sanki. Ośrodek Kultury Gminy Lubin zaproponował wyjazd do Głogowa do Jump Planet. To park trampolin, w którym  uczestnicy mieli możliwość korzystania z wielu atrakcji m.in. trampolin, gąbek czy ścianki wspinaczkowej.  Dla niektórych osób był to pierwszy wyjazd na tego typu atrakcję, co dodatkowo potęgowało pozytywne emocje na sali. Wspólne skakanie na trampolinach umocniło również więzi między uczestnikami dzięki temu nie było barier wiekowych i bawił się każdy z każdym łącznie z opiekunami.