Ośrodek Kultury Gminy Lubin

FERIE 2018 z Ośrodkiem Kultury Gminy Lubin – FOTORELACJA

INTEGRACYJNA ZABAWA KARNAWAŁOWA w MIŁORADZICACH – 15.01.2018

Początek Ferii 2018 z OKGL w tanecznym nastroju. OKGL zaprosił wszystkie dzieci na Integracyjną Zabawę Karnawałową. Na zabawę zjechali mali mieszkańcy naszej gminy w bardzo ciekawych przebraniach, m.in.: kilka księżniczek, Pipi, myszka Miki, wojownik Ninija, Spiderman, pirat, kapitan America i inne. Na wszystkich czekali bohaterowie: KRECIK, LEW i KLAUN, którzy zapraszali do różnych konkursów i wspólnych zabaw. Zapraszamy do obejrzenia fotorelacji z tego wydarzenia:

TEATR TAŃCA  w Raszówce – 16.01.2018 – improwizacje taneczne, praca nad ruchem scenicznym

Kolejny dzień i kolejne działania dla najmłodszych – tym razem rekreacja, dużo ruchu, wyraz plastyczny i teatralny pokazany poprzez taniec. To nowa forma zajęć, jako TEATR TAŃCA, zaproponowana przez OKGL. Na spotkanie do świetlicy w Raszówce przybyli mali mieszkańcy, m.in.:  Miłosnej, Karczowisk, Raszowej, Obory, Miłoradzic, Raszówki i goście, którzy przyjechali na ferie do swoich rodzin w naszej gminie. Podczas spotkania pani Karolina Kluzek-Tuszyńska, instruktor tańca, zaproponowała zabawy przy muzyce, próby interpretacji słuchanej muzyki poprzez ruch  swojego ciała, tworzenie etiudy  przedstawiającej jakąś historię poprzez taniec. Wszystkie  dzieci, które uczestniczyły w tych zajęciach z zapałem zadeklarowały swój udział w zabawach w następny wtorek.

 

Spektakl pt. „ALICJA w KRAINIE CZARÓW” – 18.01.2018 r. – MIROSZOWICE

W dniu 18.01.2018 r. w świetlicy wiejskiej w Miroszowicach gościliśmy Teatr BLASZANY BĘBENEK ze spektaklem „Alicja w Krainie Czarów”. Ta znana opowieść, dzięki profesjonalnej grze aktorów, pięknej scenografii i czynnego udziału dzieci w przedstawieniu, wywołała wiele pozytywnych emocji. Po spektaklu dzieci brały udział w zabawach grupowych. Na zakończenie wszyscy otrzymali słodkości i drobne upominki.

INTEGRACYJNA ZABAWA KARNAWAŁOWA w OSIEKU – 22.01.2018

Kolejna Integracyjna Zabawa Karnawałowa tym razem w Osieku, na którą OKGL zaprosił dzieci z całej gminy. Na zabawę zjechali mali mieszkańcy naszej gminy w bardzo ciekawych przebraniach, m.in.: ja zawsze kilka księżniczek,  Spiderman, Batman, policjant, pirat, myszka, wiedźma, gangster, kapitan America i inne. Na wszystkich czekali bohaterowie: KRECIK, LEW i KLAUN, którzy zapraszali do różnych konkursów i wspólnych zabaw. Zapraszamy do obejrzenia fotorelacji z tego wydarzenia:

Spektakl pt. „PINOKIO” – 25.01.2018 r. – PIESZKÓW

Przedstawienie „Ponokio”, to drugi spektakl w wykonaniu Teatru „Blaszany Bębenek”.  Chyba nie ma nikogo, kto nie zna tej bajki. Dorośli widzieli tę bajkę w wielu przedstawieniach różnych grup teatralnych i za każdym razem zaskakiwała ich pomysłowość wykonawców. Tak też było i tym razem. Aktorzy swoją grą zapewnili wspaniałą zabawę dla dzieci wciągając  ich do udziału w przedstawieniu. Po spektaklu odbyła się bardzo ciekawa pogadanka  na temat zdrowego odżywiania. Dzieci częściej skłaniają się do słodyczy, niż do spożywania owoców, dlatego też warto im częściej o tym przypominać. /PSz/

WROCŁAW zwiedzanie wystawy klocków LEGO

23.01.2018 r. we Wrocławiu zwiedzaliśmy największą w Polsce wystawę klocków LEGO. A było co oglądać! Te małe i wielkie budowle z tych niezwykle kreatywnych klocków zrobiły na wszystkich uczestnikach wielkie wrażenie. Podekscytowane dzieci w wydzielonym pomieszczeniu same mogły uruchomić swoją bogatą wyobraźnię i budować co im tam przyszło do głowy. Na nudę nie było czasu. Po tej niezwykłej wystawie, pojechaliśmy na inną do Instytutu Wszechzabytków Profesora Talenta we Wrocławiu. Brzmi tajemniczo? Ta piękna wystawa  ŚWIAT „Tytusa, Romka i A`Tomka” Papcia Chmiela, jest hołdem złożonym artyście Henrykowi Jerzemu Chmielewskiemu. Dzieci niemal dosłownie mogły się przenieść w komiksowy świat bohaterów. Animatorzy wystawy zręcznie zadbali by było ciekawie: były różne zadania do rozwiązania a nawet można było się pokusić o narysowanie własnego mini komiksu. /PSz/

Wyjazd na sanki – Schronisko „Andrzejówka” – Rybnica Leśna k/Wałbrzycha

24.01.2018 r. wyjechaliśmy na sanki do Rybnicy Leśnej k. Wałbrzycha. Zważywszy na brak śniegu nie tylko w naszym regionie, można było troszkę powątpiewać w szusowanie po śniegu. Nic bardziej mylnego! Warunki do zjazdów były znakomite. Do szczęścia brakowało tylko słońca, ale komu miało to przeszkadzać skoro liczył się tylko zjazd. Jak ktoś chciał się ogrzać lub odpocząć, szedł na ciepłe co-nieco do schroniska „Andrzejówka”. Kto z nami nie był, niech żałuje! /PSz/

 GMINNY TURNIEJ W KRĘGLE na zakończenie FERII – 26.01.2018 r.,