Ośrodek Kultury Gminy Lubin

Ferie 2017 z Ośrodkiem Kultury Gminy Lubin

Pierwszy tydzień ferii w Ośrodku Kultury Gminy Lubin minął bardzo szybko, a to za sprawą wielu atrakcji jakie czekały na
dzieci i młodzież naszej gminy. Ponad 100 dzieci skorzystało z bogatej oferty Ośrodka.

Na zabawach karnawałowych w Osieku i Oborze mogliśmy podziwiać wielu bohaterów naszych ulubionych bajek. Królowała różnorodność strojów karnawałowych oraz tańców i zabaw integracyjnych.

W świetlicy w Osieku odbyło się niesamowite spotkanie ze sztuką. W ramach warsztatów artystycznych Ośrodek zaproponował „Animację poklatkową i komputerową” pod okiem profesjonalisty Michała Baranowskiego, operatora kamery, montażysty, grafika komputerowego i fotografa, współpracującego z  ogólnopolskimi stacjami telewizyjnymi (TVP, POLSAT, TVN, PLANETE, ARTE, DISCOVERY). Uczestnicy warsztatów zdobyli wiedzę i doświadczenie z realizacji filmów animowanych od oprogramowania, scenariusza po animację komputerową i efekty specjalne. Po prezentacji stworzonych przez siebie filmów otrzymali pamiątkowe dyplomy ukończenia warsztatów.

Nie zabrakło również warsztatów plastycznych, muzycznych i wokalnych  prowadzonych przez instruktorów Ośrodka, którzy poprzez dobrą zabawę i ciekawie spędzony czas odkrywali drzemiące talenty uczestników. W ruch poszły farby, instrumenty i struny głosowe, a wszystko przy znanej i lubianej muzyce.

Na zakończenie pierwszego tygodnia ferii wybraliśmy się do Rybnicy Leśnej. Mimo obaw o pogodę, w tym roku  udał się wypad na saneczkowe szaleństwo. 40- osobowa grupa mogła podziwiać malownicze widoki i schronisko „Andrzejówka” położone na wysokości 796 m npm w pobliżu Przełęczy Trzech Dolin w centrum Gór Suchych będących najwyższym pasmem Gór Kamiennych.
Bezpieczny zjazd dla uczestników korzystających z sanek gwarantował świetną zabawę.

W drugim tygodniu ferii było również wiele ciekawych działań dla zainteresowanych: dzieci i młodzieży.

Powstały kolejne ciekawe prace plastyczne, jak również przeprowadzone zostały przesłuchania muzyczne i zabawy głosem podczas zajęć artystycznych. Podczas warsztatów fotograficznych – amatorska 3 osobowa grupa wykonała krótką fotorelację z działań plastycznych. Po zakończeniu sesji zdjęciowych młodzi fotografowie zapoznali się z prostym programem do wstępnej obróbki zdjęć. Udowodnili, że nawet telefonem komórkowym można wykonać ciekawe ujęcia. Wszystkie zdjęcia autorów mini warsztatów foto są podpisane.

Zajęcia sportowe na Kręgielni w Lubinie zgromadziły dzieci i młodzież w wieku  od 5 lat do 15 lat. Został rozegrany turniej w kręgle, który wywoływał wiele pozytywnych emocji. Po wysiłku fizycznym udaliśmy się do Kina Helios na film  animowany pt. „SING”.

Na zakończenie ferii zimowych zostały zorganizowane warsztaty edukacyjne w Parku Nauki i Techniki EXPLORAPARK w Wałbrzychu, gdzie króluje matematyka oraz wszelkie gry i zadania logiczne dla dużych i małych. Uczestnicy byli bardzo zadowoleni z przeprowadzonych działań. Spotkanie ze sztuką to drugi punkt na wyjeździe, w Teatrze Lalki i Aktora, tam obejrzano spektakl pt. „Dobrze, że jesteś” w reżyserii Joanny Gerigk. Była to  opowieść o przyjaźni wystawianej na próby, ale przede wszystkim o mądrości ukrytej w dojrzałym wieku.

Dziękujemy wszystkim uczestnikom działań zorganizowanych przez Ośrodek Kultury Gminy Lubin i zapraszamy do galerii zdjęć.

WARSZTATY ANIMACJI POKLATKOWEJ

ZABAWA KARNAWAŁOWA

WARSZTATY ARTYSTYCZNE

ZABAWY NA ŚNIEGU – ANDRZEJÓWKA

II tydzień ferii z OKGL – warsztaty artystyczne

II tydzień ferii z OKGL – Wałbrzych

II tydzień ferii z OKGL – kino i kręgle   

II tydzień ferii z OKGL – warsztaty muzyczne