Ośrodek Kultury Gminy Lubin

DAISY – BŁĘKITNA TOŻSAMOŚĆ – już 14.11.2018 r.

Zapraszamy i polecamy wszystkim DAISY – BŁĘKITNA TOŻSAMOŚĆ , spektakl autorski ALDONY STRUZIK – aktorki Teatru Polskiego we Wrocławiu, już 14 listopada 2018 r. /środa/, godzina: 18.00, świetlica w Oborze, ul. Tulipanowa 2, wstęp wolny.

DAISY – BŁĘKITNA TOŻSAMOŚĆ

Pierwsza – pełna ideałów i ciekawa świata, piękna młoda mężatka – księżna Daisy von Pless.

Druga – patrząca w przeszłość z dystansem, schorowana wdowa – księżna Daisy von Pless.

Dwie krańcowo różne postacie wykreowane przez jedną aktorkę w tym samym czasie i na tej samej scenie! Czy to w ogóle możliwe? Sekret spektaklu autorskiego, Aldony Struzik, ukryty jest w niecodziennym zabiegu teatralnym. Za pośrednictwem techniki multimedialnej – panie spotykają się przed lustrem, które stanowi coś w rodzaju pomostu między przyszłością a przeszłością – dzięki czemu odbiorca staje się świadkiem osobistych wyznań, ożywionych dyskusji, a niejednokrotnie sporów bohaterki z samą sobą. Z punktu widzenia widza, znacząco podnosi to jakość spektaklu!

Pierwsza w historii sztuka o ostatniej rezydentce owianego legendami i tajemnicami zamku Książ, to opowieść o głębokich namiętnościach, wielkich ideach, kobiecości i przemijaniu. Sztuka napisana piórem Zbigniewa Niedźwiedzkiego Ravicza i Aldony Struzik, w reżyserii i scenografii Aldony Struzik oraz z muzyką Tomasza Struzika, jest widowiskiem ukazującym nie tylko tło historyczne, ale także głębokie zmiany zachodzące w świadomości społecznej – zwłaszcza w kontekście walki o godność i prawa człowieka.

Daisy – błękitna tożsamość w interpretacji aktorki Teatru Polskiego we Wrocławiu, Aldony Struzik, miała swoją prapremierę 11 października 2013 w  Teatrze Zdrojowym w Szczawnie Zdroju. Sztuka trwa ok. 55 minut i skierowana jest do szerokiego spektrum widzów – od młodzieży szkolnej poczynając, skończywszy na odbiorcach o wyrobionym smaku artystycznym.

Projekt WYBIERAM TEATR, dofinansowany ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury, który jest realizowany przez Ośrodek Kultury Gminy Lubin.