Ośrodek Kultury Gminy Lubin

NIE CHODZI O TO, ILE MA SIĘ LAT, WAŻNE JAK SIĘ STARZEJE – Ulrich Pramann

II edycja Akademii Senioralnej Gminy Lubin dobiegła końca.

Ośrodek Kultury Gminy Lubin po raz drugi zrealizował na zlecenie  Gminy Lubin projekt pn. „AKADEMIA SENIORALNA GMINY LUBIN”, którego głównym założeniem było upowszechnianie aktywności osób starszych z terenu naszej gminy poprzez organizację działań o charakterze edukacyjnym oraz rekreacyjno-ruchowym dla osób 50+.

15 grudnia o godzinie 18.00 w świetlicy wiejskiej w Oborze spotkaliśmy się na uroczystym podsumowaniu owego projektu.

W tym roku Seniorzy mogli uczestniczyć w zajęciach na basenie, nordic walking, zajęciach komputerowych, nauce języka angielskiego, ofertę poszerzyliśmy  o zajęcia z pierwszej pomocy przedmedycznej, warsztaty taneczne, zdrowy kręgosłup. Zajęcia cieszyły się ogromnym zainteresowaniem wśród Seniorów, przyznano 276 certyfikatów ukończenia Akademii Senioralnej. Certyfikaty wręczali: Wójt Gminy Lubin Tadeusz Kielan,  Przewodniczący Rady Gminy Lubin Norbert Grabowski oraz Przewodnicząca Komisji Oświaty i Kultury Rady Gminy Zofia Marcinkiewicz.

Podczas przygotowanej prezentacji multimedialnej przedstawiono wyniki ankiet oraz ocenę zajęć zarówno przez uczestników Akademii jak i prowadzących. Po projekcji nastąpiło oficjalne wręczenie certyfikatów  i wspólne zdjęcie uhonorowanych.

Efekty warsztatów tanecznych można było zobaczyć podczas przygotowanego tańca integracyjnego oraz usłyszeć i przyjąć życzenia świąteczne po angielsku od grupy językowej.

Muzyczną niespodzianką dla wszystkich był koncert poezji śpiewanej w wykonaniu duetu: Dawid Skrzypczak i Paweł Lenar.

/BM/