Ośrodek Kultury Gminy Lubin

BUKOWNA 23 czerwca 2018 r.

Ośrodek Kultury Gminy Lubin zaprasza na jubileuszową X Noc Świętojańską, która odbędzie się  w miejscowości Bukowna                  23 czerwca od godz. 16.00.

Nie zabraknie atrakcji: wioska wojów, w której Drużyna Wojów Serbsko – łużyckich BIELOBOH, zaprezentuje codzienne życie z okolic X wieku, będzie można skorzystać ze straganów rękodzielniczych, oglądnąć występy zespołów gminnych. Tradycyjnie puścimy wianki nurtem CZARNEJ WODY. Wieczorem  przewidziano koncert grupy LOVE MAKER, która zabierze nas w świat znanych przebojów. Widowisko Tańca Ognia zakończy oficjalną część, po której dla wytrwałych, zaplanowano wieczór taneczny.

Zapraszamy do udziału w tegorocznych konkursach świętojańskich:

  • Przejazd NA BYLE CZYM
  • Najciekawsze PRZEBRANIE świętojańskie,
  • Najpiękniejszy WIANEK świętojański.

Rozstrzygnięcie wszystkich konkursów odbędzie się podczas trwania imprezy.
Chęć udziału w konkursach na WIANEK oraz PRZEBRANIE należy zgłosić w dzień rozstrzygnięcia konkursów (tj. 23.06.2018 r.) na placu w Bukownej w punkcie organizacyjnym do godziny 16:00.
Szczegóły konkursów znajdują się w zakładce KONKURSY.