Ośrodek Kultury Gminy Lubin

Artystyczno-historyczne widowisko na Święto Niepodległości w Gminie Lubin

Tegoroczne Święto Niepodległości w Gminie Lubin obchodzone będzie w dniach 11 i 12 listopada. Tradycyjnie najważniejsze uroczystości rozpoczną się o godz. 10.00, mszą w kościele pw. św. Michała Archanioła oraz złożeniem kwiatów pod zbiorową mogiłą Żołnierzy Wojska Polskiego w Siedlcach.

W ramach obchodów Wójt Gminy Lubin zaprasza na cykl koncertów Zespołu Pieśni i Tańca „Kwiaty Polskie” z Litwy. Zespół działa od 26 lat  przy polskim Gimnazjum w Ejszyszkach, w rejonie solecznickim na Litwie. W swoim bogatym repertuarze posiada pieśni z różnych regionów Polski oraz polskie tańce narodowe i ludowe.

Mieszkańcy naszej gminy będą mieli okazję  w ciągu 2 dni zobaczyć autorskie widowisko artystyczno-historyczne przygotowane przez Zespół specjalnie na tę okazję w Szkole Podstawowej w Siedlcach,  w świetlicy wiejskiej w Raszówce oraz  świetlicy wiejskiej w Osieku.

Tradycją obchodów jest już również coroczny Turniej Szachowy z okazji Święta Niepodległości  o Puchar Wójta, który odbędzie się  w świetlicy w Siedlcach.

Szczegółowy program obchodów:

11 listopada 2016 r. – SIEDLCE

10.00 – Msza w kościele pw. Św. Michała Archanioła

11.00 – Uroczystość przy zbiorowej mogile  Żołnierzy Wojska Polskiego

11.30 – 13.00 – Widowisko historyczne z koncertem pieśni patriotycznych w wykonaniu Zespołu  Pieśni  i Tańca „Kwiaty Polskie” z Litwy w sali gimnastycznej Szkoły Podstawowej w Siedlcach

15.00 – Turniej Szachowy z okazji Dnia Niepodległości  o Puchar Wójta w świetlicy w Siedlcach

12 listopada 2016 r. – RASZÓWKA I OSIEK

14.00 – 15.30 – Widowisko historyczne z koncertem pieśni patriotycznych w wykonaniu Zespołu  Pieśni  i Tańca „Kwiaty Polskie” z Litwy świetlicy wiejskiej w Raszówce

17.00 – 18.30 – Widowisko historyczne z koncertem pieśni patriotycznych w wykonaniu Zespołu  Pieśni  i Tańca „Kwiaty Polskie” z Litwy w świetlicy wiejskiej w Osieku