Ośrodek Kultury Gminy Lubin

ALE BABY – KABARET Z KRZECZYNA MAŁEGO

Pomysł powstania kabaretu zrodził się podczas spotkania Koła Gospodyń Wiejskich z Krzeczyna Wielkiego, powstał w 2010 roku. Początkowo panie występowały w kabarecie: „Bez Nazwy”, następnie pod nazwą: „Ale Baby”. Piszą  same scenariusze, które przynosi życie, ubierając przeróżne sytuacje w humor. W 2013 r. Kabaret prezentował się w nowych projektach, m.in.: „Czerwony Kapturek”. Kabaret chętnie jest zapraszany na imprezy okolicznościowe organizowane przez sołectwa Gminy Lubin. Cyklicznie i z sukcesami bierze udział w Przeglądzie Amatorskich Form Kabaretowych “UHAHA” organizowanym przez Ośrodek Kultury Gminy Lubin – wielokrotnie zdobywając główną nagrodę. Tradycją kabaretu,  już od paru lat są Jasełka – zarówno na wesoło jak i bardzo refleksyjne, które co roku gromadzą co raz to większą publiczność. Biorą w nich udział oprócz członkiń kabaretu, również mieszkańcy Krzeczyna Małego i okolicznych miejscowości.

W 2018 r. KABARET ALE BABY został laureatem Aniołów Kultury Gminy Lubin w kategorii LITERATURA, FILM, TEATR.