Ośrodek Kultury Gminy Lubin

AKADEMIA SENIORALNA GMINY LUBIN

AKADEMIA SENIORALNA GMINY LUBIN

Ośrodek Kultury Gminy Lubin realizuje na zlecenie  Gminy Lubin projekt pn. „AKADEMIA SENIORALNA GMINY LUBIN”, którego głównym założeniem jest upowszechnianie aktywności osób starszych z terenu naszej gminy poprzez organizację działań o charakterze edukacyjnym oraz rekreacyjno-ruchowym.

W ramach tych założeń proponujemy:

  • zajęcia komputerowe – dla osób, które chciałyby nauczyć się obsługi komputera i korzystania z Internetu, w zakresie: obsługi konta e-mail, obsługi skype, wyszukiwanie potrzebnych informacji, obsługa konta bankowego, zakupy on-line.

  • naukę języka angielskiegona poziomie podstawowym. Kurs przyda się osobom, które podróżują i muszą sobie poradzić na lotnisku, w restauracji czy hotelu, odwiedzającym swoich bliskich za granicą, gdy trzeba sobie radzić w podróży, jak i w kontakcie z anglojęzycznym rozmówcą w sklepie czy na ulicy, bądź pomóc wnukom w stawianiu pierwszych kroków w nauce języka angielskiego;

  • zajęcia z podstaw prawa – dla osób chcących zdobyć wiedzę z zakresu elementów prawa: spadkowego, własnościowego, konsumenckiego. W ramach zajęć uczestnicy dowiedzą się, jakie przestępstwa najczęściej popełniane są na ich szkodę, w jaki sposób można ich uniknąć oraz jak należy postępować w sytuacjach zagrożenia, etc.

  • zajęcia na basenie – skierowane do osób preferujących zdrowy styl życia. Aerobik w wodzie jest doskonałą formą aktywności fizycznej dla wszystkich, gdyż nie wymaga umiejętności pływania. Zajęcia będą prowadzone przez wyspecjalizowanego instruktora.

  • zajęcia nordic walking – dla osób lubiących ruch na świeżym powietrzu. W ramach zajęć uczestnicy nauczą się prawidłowego chodu umożliwiającego pracę wszystkich mięśni. Zajęcia poprowadzone będą przez doświadczonego trenera.

Zadanie będzie realizowane dla seniorów 50+, w 6 grupach po min. 15 osób, poprzez cykl zajęć w okresie: kwiecień – listopad 2016 (z wyłączeniem lipca i sierpnia). Udział w projekcie jest bezpłatny. Zajęcia komputerowe odbywać się będą w miejscowościach: Raszówka, Niemstów, Siedlce, Krzeczyn Wielki, Szklary Górne, Osiek, natomiast aerobik w wodzie na basenie w Lubinie. Zajęcia z języka oraz elementy prawa w świetlicach wiejskich Gminy Lubin w miejscowościach, z których zgłosi się największa liczba chętnych osób. Nordic walking trasami szlaków turystycznych naszej gminy.

Zgłoszenia przyjmujemy do 31 marca 2016 r. Ośrodek Kultury Gminy Lubin

59 – 300 Lubin, Księginice 14

Tel/fax: 76/844 82 33

biuro@gokraszowka.eu